Skip to content

Migrénový akupiercing

Dajte svojmu životu šancu bez migrény

Vo väčšine prípadov sa príznaky začnú zmierňovať alebo úplne vymiznú počas prvých dvoch týždňov.

Spoločnosť LYPOFRESS s.r.o. Vás týmto informuje, že aplikácia migrénového, shenmen, slim, klimax piercingu a piercingu proti alergii do ucha sa nepovažuje za lekársku činnosť. Nikto zo zamestnancov a spolupracovníkov spoločnosti LYPOFRESS s.r.o. nevykonáva činnosti, ktoré patria do rozsahu lekárskych činností. Spoločnosť LYPOFRESS s.r.o. aplikuje piercing do ucha vylepšujúci pocit pohody.

Aplikácie piercingov vykonáva pracovníčka so zdravotnou spôsobilosťou.

Migrénový akupiercing

Migrénový akupiercing je založený na starobylej skúsenosti akupresúry. V uchu, pri koreni helix, sa nachádza vagus, takzvaný blúdivý nerv, ktorý keď stimulujeme ihlou, môžeme dosiahnuť zmiernenie bolesti. Nosenie migrénového akupiercingu udržiava tento nerv pod neustálou stimuláciou, a práve preto môže zmierniť alebo odstrániť takmer všetky druhy bolesti hlavy. Vo väčšine prípadov sa príznaky začnú zmierňovať alebo úplne vymiznú počas prvých dvoch týždňov.

Shenmen akupiercing

Shenmen, alebo “Brána do duše” v tradičnej čínskej medicíne, je akupunktúrny bod na uchu často používaný na zmiernenie stresu, bolesti a rôznych formách nepokoja. Shenmen akupiercing je umiestnený práve v tomto bode a môže pomôcť v rebalansovaní Vašej energie, znížení stresu a podpore celkového fyzického a duševného zdravia.

Slim akupiercing

Slim akupiercing je zameraný na akupunktúrny bod známy pre jeho účinky na reguláciu chute do jedla a podporu trávenia. Tento piercing je nenápadný, ale môže mať hmatateľný vplyv na Vaše stravovacie návyky. Umiestnený na konkrétnom bode v uchu, môže pomôcť zmierniť Vašu chuť k prejedaniu a nezdravým potravinám, čím Vám pomáha stať sa zdravšou verziou seba samého.

Akupiercing proti alergii

Akupiercing proti alergii je umiestnený na akupunktúrnych bodoch v uchu, ktoré sa v tradičnej čínskej medicíne považujú za spojené s imunitným systémom a alergickými reakciami. Tento piercing môže pomôcť v regulácii Vášho tela a potlačení symptómov spojených s alergiami. Okrem svojej funkčnosti je aj esteticky príjemný, čo Vám umožní cítiť sa dobre a vyzerať ešte lepšie, zatiaľ čo sa snažíte riešiť svoje alergické problémy.

Klimax akupiercing

Mnohí už počuli o migrénovom alebo shenmen akupiercingu, ale len máloktorí o akupiercingu klimax. Menopauza, teda obdobie prechodu, je prirodzený stav a môže sa týkať každej ženy, dokonca aj každého muža, v priebehu ich života. S narušením hormonálnej rovnováhy môže súvisieť mnoho fyzických a psychických symptómov, vrátane dobre známych náladových výkyvov, ako aj návalov tepla a bolesti hlavy.

Prečo si vybrať práve

Akupiercing?

Skúsenosti

Týždenne pomáhame 60-80 ľuďom, z ktorých väčšina po 2-3 týždňoch hlási úľavu alebo úplné zbavenie sa migrény.

Záleží nám na Vás

Čakáme Vás v kľudnom a modernom prostredí nášho salónu, počas Vašej návštevy Vám venujeme 100% našej pozornosti.

Odbornosť

Presné merania, dokonalá dezinfekcia, sterilné zdravotnícke šperky a skúsenosti v oblasti piercingu. To je náš migrénový akupiercing.

Zhodnotenie
Vášho stavu

Pred aplikáciou akupiercingu podrobne zhodnotíme Váš stav, aby sme Vám mohli poskytnúť na mieru šité služby.

Rýchla rezervácia termínu

V našich salónoch si môžete rezervovať termín do 1 minúty, takže nás môžete navštíviť už zajtra bez čakania.

Priebežná starostlivosť

Môžete sa na nás obrátiť aj po aplikácii akupiercingu. Ak budete mať akékoľvek otázky, budeme Vám aj naďalej k dispozícii.

Už v starovekej Číne sa uznávalo, že stimulácia určitých bodov na uchu môže mať pozitívny vplyv na určité vnútorné procesy. Vypozorovalo sa, že určité body v oblasti vonkajšieho ucha sú spojené s orgánmi. Podobným spôsobom sa vyvinula reflexná terapia chodidiel a rúk. Na tomto základe funguje aj Migrénový (v angličtine Daith Piercing) a Shenmen piercing. Piercing v mieste vpichu udržiava nerv vagus (nazývaný aj blúdivý nerv) pod neustálou stimuláciou, čo má na celý organizmus protibolestivý, upokojujúci a protiúzkostný účinok.

V západnom svete sa Daith Piercing začal používať až v 90. rokoch 20. storočia, ako módny výstrelok. Používatelia si však všimli, že od momentu, keď si dali urobiť piercing, ich menej alebo vôbec nebolela hlava a znížila sa ich úzkosť. Vtedy sa začali skúmať účinky na organizmus. Shenmen piercing sa začal v Maďarsku používať v roku 1985 po tom, ako Dr. Eőry Ajándok pozval amerického psychiatra Dr. Michaela Smitha, ktorý vo svojej krajine úspešne liečil drogovo a alkoholovo závislých pomocou akupunktúrnej terapie s využitím tohto bodu.

Migrénový piercing sa vkladá do záhybu nad ušným kanálom, zatiaľ čo Shenmen piercing sa nachádza v hornej časti ušnice. Aplikácia piercingu si vyžaduje veľkú presnosť a precíznosť. Štúdia, ktorú uskutočnila London Migraine Clinic, skúmala osoby s migrénou, ktoré dostali Migrénový piercing do ucha. Výsledky výskumu sú nasledovné:

  • 75 % účastníkov uviedlo, že ich bolesti hlavy sa po piercingu výrazne znížili alebo úplne vymizli
  • 82 % používateľov piercingu je úplne spokojných
  • iba 11 % respondentov uviedlo, že po piercingu nedošlo k žiadnej výraznej zmene

Podľa lekárov, ktorí výskum uskutočnili, Dr. Chrisa Blatchleyho a profesora Arnolda Wilkinsa, je tento zákrok menej stresujúci ako trvalá liečba a ak ho vykonáva odborník, pozitívne výsledky môžu presiahnuť výsledky uvedené vo výskume.

Migrénový piercing sa aplikuje do záhybu nad ušným kanálom (pozri obrázok), čo si vyžaduje veľkú presnosť a precíznosť, pretože ide o ťažko prístupný kus chrupavky.

V našich salónoch precízne lokalizujeme tento bod, čím maximalizujeme účinnosť Vášho migrénového piercingu.

Ako ukazujú výsledky vyššie uvedenej americkej štúdie uverejnenej z roku 2017, 75 % ľudí, ktorí dostali migrénový piercing, pocítilo čiastočnú alebo úplnú úľavu od bolesti hlavy.

Sami sme sa presvedčili, že u 90 % našich klientov migrénový piercing výrazne alebo čiastočne pomohol:

“Je zbytočné brať lieky, nechajte si čo najskôr urobiť Migrénový piercing (spolu so Shenmenom). Môžete si byť istí účinkom!”

Účinky migrénového piercingu alebo akupresúrneho piercingu súčasná západná medicína neuznáva, hoci jeho základy čínska medicína používa už 2500 rokov. 100 %-ná záruka na jeho účinok však neexistuje, rovnako ako neexistuje 100%-ná záruka na žiadnu liečbu alebo žiadny liek.

Nemožno však ignorovať veľké množstvo pozitívnych medzinárodných skúseností. Aj my sledujeme klientov, ktorí k nám denne prichádzajú, a staráme sa o nich aj po aplikácii migrénového piercingu. Sami sme sa presvedčili, že u 90 % našich klientov migrénový piercing úplne alebo čiastočne pomohol. U väčšiny z tých, ktorí spočiatku nepociťovali dostatočný alebo žiadny účinok, sme ďalšie zlepšenie dosiahli pridaním Shenmen piercingu.

V mnohých prípadoch sa klienti zbavili chronických migrén, ktoré trvali roky, a preto odporučili migrénový piercing svojim príbuzným. My v našich salónoch stopercentne veríme, že migrénový piercing funguje.