Skip to content

Masáž lávovými kameňmi
Bankovanie

Masáž lávovými kameňmi

Hot stones je úžasným zážitkom pre telo i dušu. Kamene svojim teplom a energiou, ktoré postupne odovzdávajú, navodzujú pocit dokonalej uvoľnenosti a relaxu. Masáž lávovými kameňmi patrí medzi najobľúbenejšie hlavne v zimných obdobiach, kedy je človek najviac stuhnutý, svojim teplom  uvoľňujú spazmatické svaly a dodávajú množstvo energie. Sú veľmi obľúbené aj medzi masérmi a terapeutmi

Masáž teplými lávovými kameňmi, patrí medzi najlepšiu terapiu, relaxáciu a regeneráciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov v súčinnosti masážnych olejov.

Kombinácia tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vône oleja patrí  ku kráľovnám masáži s blahodarným účinkom a nezabudnuteľným zážitkom.

Prenos tepla a jeho energia zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívmy efekt na krvný a lymfatický systém

Účinky masáže lávovými kameňmi

Kontraindikácie

Bankovanie

Pod pojmom bankovanie rozumieme prikladanie sklenených guľovitých baniek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním tvorí podtlak, čo spôsobí ich prisatie na pokožku. Je to metóda veľmi stará, známa už od stredoveku a používaná nielen k potlačovaniu bolestí pohybového aparátu, ale aj k zmiereniu vnútorných potiaží. Prvá zmienka o ich používaní je už od roku 120 za čias slávneho rímskeho cisára Galenusa.

Účinky bankovania

Vplyv na kožu

Vplyv na svaly

Vplyv na kĺby

Vplyv na zažívacie ústrojenstvo

Čistenie krvy

Vplyv na nervový systém

Vplyv na lymfatický systém

Kontraindikácie