Skip to content

Fotorejuvenizácia

Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z 5 až 6 ošetrení prístrojom využívajúcim IPL s odstupom 3 – 4 týždňov.

Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievy. Doplnením o prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení skrášlí celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.

  • Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad pokožky
  • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
  • Efektívne lieči vlásočnicové a pigmentové nedokonalosti
  • Zvyšuje napätie pokožky
  • Redukuje rozšírené póry až o 60 %

Fotoomladenie sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj na oblasť dekoltu a hornú časť rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa na danú oblasť nanesie studený gél a na ochranu očí sa používajú tmavé ochranné okuliare. Na pokožku sa priloží filter optického vlnovodu a aplikuje sa pulzné svetlo. Počas zákroku môžete pocítiť len veľmi mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 minút.

Aplikácia intenzívneho svetla regeneruje povrchové aj podkožné vrstvy pokožky, omladzuje ju. Po niekoľkých zákrokoch je viditelné významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky.

Rovnaký zákrok sa robí na krku, dekolte a na rukách. Ľahkými cievnymi zmenami sú rozšírené žilky a vlásočnice.